Najlepsze zabiegi rewitalizujące skórę twarzy

Upływający czas sprawia, że na skórze pojawia się coraz więcej oznak starzenia. Szczególnie widoczne są na twarzy, zwłaszcza w okolicach oczu. Pomimo tego że czasu nie da się ani zatrzymać ani cofnąć, można zmniejszyć skutek i widoczność oznak starzenia się skóry. Warto zastanowić się, jaki zabieg z zakresu medycyny estetycznej będzie najlepszy na rewitalizację skóry twarzy, tak by znów wyglądała młodziej, zdrowiej i piękniej. 

Medycyna estetyczna – sposób na młodszy wygląd

W dzisiejszych czasach dostęp do zabiegów poprawiających kondycję skóry jest szeroki. Warto jednak zdawać sobie sprawę z różnic pomiędzy poszczególnymi zabiegami, a także pamiętać o tym, żeby wybierać sprawdzone sposoby oraz profesjonalne i bezpieczne kliniki. Dobrze jest też odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki efekt chce się otrzymać po zabiegu, a także pomyśleć nad tym ile powinien się utrzymywać. Główną różnicą pomiędzy zabiegami rewitalizującymi skórę twarzy jest sposób ich wykonywania, który różni się w zależności od urządzeń, a także zalecana częstotliwość, z jaką powinno się powtarzać zabieg, by móc cieszyć się jego efektami. Wśród licznych możliwości warto bliżej przyjrzeć się trzem zabiegom: mezoterapii igłowej, radiesse oraz botoksowi. 

Botoks

Można powiedzieć, że zabieg ten jest znany i lubiany. Cieszy się popularnością niemal na całym świecie, również w Polsce. Do wykonania zabiegu stosuje się strzykawkę z preparatem. Zastrzyk wykonuje specjalista, wstrzykując preparat w wybrane miejsca na twarzy. Cała procedura trwa maksymalnie do 20 minut. Botoks szczególnie dobrze sprawdza się przy wygładzaniu zmarszczek mimicznych. Zabieg daje widoczne efekty, które pojawiają się w krótkim czasie – nawet po 2-7 dniach. Rezultaty utrzymują się ok. 4-8 miesięcy, dlatego warto co ok. pół roku powtarzać zabieg. 

Mezoterapia igłowa

Również szeroko znany i często wykonywany zabieg, dzięki któremu twarz wygląda młodziej i piękniej. Tak samo jak w przypadku botoksu, mezoterapia igłowa bazuje na wstrzykiwaniu w skórę twarzy odpowiednio opracowanego preparatu, który składa się z kwasu hialuronowego i substancji odżywczych takich jak mikroelementy, aminokwasy i witaminy. Zabieg pozwala spłycić zmarszczki, ale także można go stosować na innych obszarach ciała, po to by zredukować cellulit czy zapobiec łysieniu. Obok mezoterapii igłowej warto zapoznać się z mezoterapią mikroigłową, którą wykonuje się, używając specjalnego urządzenia wyposażonego w pulsujące mikroigiełki, pobudzające skórę do naturalnej regeneracji. Dzięki mezoterapii igłowej bądź mikroigłowej można zniwelować widoczność zmarszczek, cieni pod oczami, blizn czy innych widocznych oznak starzenia się skóry. 

Radiesse

Obok szeroko znanych i często stosowanych botoksu i mezoterapii warto przyjrzeć się nowszym sposobom, dzięki którym z powodzeniem można odmłodzić skórę twarzy. Jednym z takich zabiegów jest Radiesse, który służy do wypełniania zmarszczek i bruzd, a także pozwala w sposób niechirurgiczny wymodelować kontur twarzy. Zabieg również bazuje na wstrzykiwaniu preparatu bezpośrednio w wybrane miejsca na twarzy. Głównym składnikiem substancji jest hydroksyapatyt wapnia (CaHA), który ma taki sam skład jaki jest w ludzkich zębach i kościach, co sprawia, że zabieg jest biokompatybilny, bezpieczny i nie wywołuje alergii. Zaletą Radiesse, oprócz widocznej poprawy skóry twarzy, jest to że efekty utrzymują się przez dłuższy czas – nawet do pięciu lat.  

Promienna i piękniejsza skóra twarzy

Wszystkie wymienione zabiegi pozwalają na zniwelowanie oznak starzenia się skóry. Dzięki nim można wygładzić zmarszczki i bruzdy, a także pozbyć się cieni pod oczami oraz nawilżyć i ujędrnić skórę. Przed podjęciem decyzji dotyczącej konkretnego zabiegu warto skonsultować się ze specjalistami, którzy dokładnie przedstawią zalety każdego z nich i pomogą wybrać najlepszy sposób na rewitalizację skóry twarzy.

Profesjonalne zabiegi odmładzające skórę twarzy dostępne są w Klinikach Medbeauty

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *