Pękające naczynka – przyczyny, leczenie, laser Cutera Excel V + Genesis

cuteraexcelvgenesisklinikamirackiwarszawa

Naczynka na twarzy, nogach, a także na innych partiach ciała pękają, jeśli są delikatne i osłabione przez wiele czynników. Pojawiające się ,,pajączki”, choć zwykle są niewielkie, potrafią bardzo zaburzyć naturalny wygląd twarzy. Leczenie pękających naczynek wymaga wzmocnienia naczyń krwionośnych, jednak te, które już powstały, często okazują się oporne na działanie kremów. Najskuteczniejszym sposobem na usuwanie naczynek jest zabieg laserowy, dzięki któremu możemy zlikwidować problem szybko i bezboleśnie.

Jednym z ciekawych urządzeń do laseroterapii jest Cutera Excel V + Genesis, który poza usuwaniem drobnych naczynek jest w stanie wyeliminować także żylaki, a przy okazji zabiegu na twarz zlikwidować zmarszczki i ujędrnić skórę! Jak to się dzieje, że jeden laser może być stosowany na tak różne mankamenty urody? Laser naczyniowy Cutera Excel V + Genesis w Klinice Miracki w Warszawie stosowany jest u osób w każdym wieku i z różnymi mankamentami urody, dlatego poprosiliśmy specjalistów o wyjaśnienie, jak wygląda proces laserowego leczenia pękających naczynek.

Od czego pękają naczynka na twarzy i ciele?

Naczynka, czyli drobne naczynia krwionośne, gdy są słabe dochodzi do ich nadmiernego poszerzenia, a krew żylna jest wówczas widoczna przez skórę jako rozgałęzienie przypominające pajęczynę – stąd nazwa ,,pajączki”. Poszerzone naczynka na nogach zwykle mają barwę niebieską, natomiast naczynka na twarzy, zwłaszcza te na policzkach często są wyraźnie czerwone. Lekko niebieski, siny odcień często przybierają naczynka pod oczami, ponieważ skóra jest w tych miejscach bardzo delikatna, dlatego naczynka prześwitują już przy niewielkim powiększeniu objętości.

Problem z pękającymi naczynkami najczęściej dotyczy osób z wrażliwą cerą naczynkową, co najczęściej jest uwarunkowane genetycznie. Skłonność do pojawiania się pajączków wzrasta nawet o połowę, jeśli ta sama przypadłość dotyczy przynajmniej jednego z naszych rodziców.

Na stan naczyń krwionośnych duży wpływ ma również układ hormonalny, dlatego pękające naczynka są częstą przypadłością kobiet przechodzących okres menopauzy, ale także nastolatek w czasie pokwitania oraz kobiet w ciąży. Niejednokrotnie zdarza się, że kobiety po ciąży i wysiłku związanym z porodem naturalnym mają problem z jednym bądź kilkoma naczynkami na twarzy.

Jeśli nie wiemy, od czego pękają naczynka, warto przeanalizować swój tryb życia, który również wpływa na nasze naczynia. Dym tytoniowy, nadmierna ekspozycja na słońce, stres i związane z nim wahania ciśnienia, a także współistniejące choroby przyczyniają się do powstawania ,,pajączków”. Nie bez znaczenia pozostaje także siedzący tryb życia oraz noszenie nieodpowiedniego obuwia, co zwiększa ryzyko pojawienia się żylaków, a pękające naczynka na nogach mogą być jednym z pierwszych sygnałów, które powinny wzbudzić nasz niepokój.

Jak zlikwidować pękające naczynka i dlaczego laser naczyniowy okazuje się najlepszy?

Pękające naczynka to defekt estetyczny, jednak nie należy ich lekceważyć, ponieważ świadczą o ogólnej kondycji układu krwionośnego. Jeśli pojawiają się nagle i są liczne, warto poznać ich przyczyny. Leczenie naczynek zawsze powinno uwzględniać działania wzmacniające żyły, często konieczne jest stosowanie preparatów leczniczych oraz wprowadzenie odpowiedniej diety. Co ważne, naczynka na twarzy, czy na udach powinny być chronione przed kontaktem ze słońcem oraz działaniem mrozu i wiatru. Kremy do cery naczynkowej oraz odpowiednie postępowanie ma jednak charakter profilaktyczny, a naczynka, które już się powiększyły mogą zostać skutecznie usunięte laseroterapią.

Laser naczyniowy Cutera Excel V + Genesis emituje wiązkę światła wprost w wybrany punkt i pod wpływem energii cieplnej obkurcza powiększone naczynka. Za pomocą lasera możemy zlikwidować nawet duże zmiany naczyniowe, bez względu na ich lokalizację. Urządzenie wykorzystuje dwie długości fal, dzięki czemu energia lasera przenika do warstwy odpowiedzialnej za kondycję skóry, a my obserwujemy efekty takie jak:

  • wygładzenie zmarszczek,
  • redukcja przebarwień i rumienia,
  • eliminacja pękających naczynek już przy jednym zabiegu,
  • wyrównanie kolorytu,
  • wygładzenie i ujędrnienie skóry.

Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak usunąć pękające naczynka szybko, skutecznie i bez bólu – umów się na konsultację w Klinice Miracki w Warszawie. Wejdź na stronę Kliniki i sprawdź, jak działają najlepsze lasery do usuwania naczynek!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *