Lipotransfer – to Ty decydujesz czy pójdzie “w boczki”

lipotransferliposukcjacentrumdermed

W gabinetach medycyny estetycznej najczęściej wykonywane są zabiegi, które mają poprawić wygląd sylwetki. Dlatego też pacjenci często decydują się na odsysanie tłuszczu, poprawianie owalu twarzy, lifting, powiększanie piersi czy modelowanie ciała. Postęp medycyny estetycznej i chirurgii estetycznej pozwala na coraz bardziej komfortowe i bezpieczne zabiegi. Dla osób, który chciałyby pozbyć się zbędnego tłuszczu z jednej części ciała i np. wymodelować piersi, najlepszym rozwiązaniem może okazać się połączenie liposukcji z lipotransferem. Jak to wygląda? Na czym polega?

Liposukcja wodna a lipotransfer

Liposukcja jest zabiegiem stosowanym od wielu lat, któremu chętnie poddają się pacjenci gabinetów medycyny estetycznej na całym świecie. Jednym z najnowszych rozwiązań jest liposukcja wodna BodyJet, która w sposób bezpieczny i szybki pozwala oddzielić tkankę tłuszczową, nie naruszając przy tym struktury sąsiadujących tkanek i naczyń krwionośnych. To także doskonała metoda dla osób, które chciałyby połączyć liposukcje z lipotransferem ponieważ tkanka tłuszczowa jest niemal nieuszkodzona i zachowuje pełną przeżywalność. Powoduje to, że komórki tłuszczowe usunięte metodą liposukcji wodnej BodyJet stanowią najlepszy, naturalny materiał wypełniający, mogący zostać wykorzystany do modelowania piersi czy pośladków. Podwójny efekt zabiegu BodyJet umożliwia więc odessanie tłuszczu z okolic brzucha, ud, ramion czy kolan, a następnie przeszczepienie do piersi i pośladków, w zależności od indywidualnych preferencji pacjentów.

Jak wygląda powiększanie piersi lipotransferem

Zapytaliśmy ekspertów z Centrum DER-MED w Katowicach, jak wygląda zabieg powiększania lub modelowania piersi z wykorzystaniem lipotransferu. „Najpierw odbywa się konsultacja lekarska z naszymi doświadczonymi chirurgami, podczas której lekarz kwalifikuje do zabiegu, określa jego zakres i oczekiwania pacjenta oraz zleca dodatkowe badania” – podkreślają specjaliści DER-MED. Jeśli lekarz nie widzi przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu, umawia się z pacjentem na wstępny termin zabiegu. W ustalonym czasie pacjent zostaje znieczulony, by chirurg mógł w sposób bezbolesny pobrać tkankę tłuszczową z zakwalifikowanego miejsca, za pomocą liposukcji wodnej BodyJet. Następnie, za pomocą kaniuli, w wybrany obszar ciała podany zostaje specjalny roztwór wody, który ma za zadanie rozluźnienie komórek tłuszczowych. Komórki te zostają odessane wraz z płynem za pomocą tego samego urządzenia oraz kaniuli Tak pobrana tkanka jest następnie przygotowywana do reimplantacji. Lekarz za pomocą kaniuli wprowadza tak przygotowane komórki tłuszczowe w wybrany obszar – na przykład piersi. Po odpoczynku pacjent może wrócić do domu.

Przeciwwskazania do zabiegu

Podobnie jak w przypadku wszystkich zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej, także przy liposukcji wodnej, istnieją pewne przeciwwskazania, które mogą wykluczyć pacjenta z przeprowadzenia zabiegu. Dlatego bardzo ważne jest, by przed każdym zabiegiem przeprowadzić konsultację wstępną z chirurgiem, który zdecyduje, czy może zakwalifikować pacjenta do zabiegu. Przeciwwskazaniami do liposukcji i lipotransferu są:

 • Nieleczona cukrzyca
 • Nadciśnienie
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi
 • Choroby serca
 • Niewydolność wątroby
 • Stany zapalne

Jeśli jednak pacjent zostanie zakwalifikowany do zabiegu, będzie mógł cieszyć się z efektów. Największymi zaletami lipotransferu są:

 • brak efektu sztucznych piersi,
 • większy roz­miar biu­stu,
 • wymodelowany kształt i pod­niesione piersi,
 • uzupełnienie braków lub ubytków,
 • przywrócenie piersi po mastektomii,
 • wysoka precyzyjność,
 • brak hostipalizacji,
 • mniejsza bolesność,
 • szybki okres rekonwalescencji.
Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *