Jak uzyskać piękne usta?

Piękne, kształtne usta to marzenie wielu kobiet. Nie od dziś wiadomo, że to jeden z elementów, na które mężczyźni zwracają uwagę na samym początku znajomości. Czasem, by podkreślić ich kształt wystarczą zwykłe triki makijażowe, które jednak przeminą, wraz ze starciem się nawet najlepszego makijażu. Dla kobiet, które trwale chcą powiększyć usta, lub po prostu nadać im ładniejszy kształt, najlepszym rozwiązaniem jest kwas hialuronowy. Pamiętajmy jednak, by efekt naszych starań nie stał się karykaturalny i przesadzony, trzeba się oddać w ręce sprawdzonych specjalistów. 

Jak działa kwas hialuronowy?

Najlepsze efekty powiększania ust osiągalne są dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego. To organiczny związek chemiczny, który występuje naturalnie w organizmach żywych – także w organizmie człowieka. Najwięcej mamy go w skórze, dzięki czemu jest ona gładka, sprężysta i dobrze nawilżona. Jednak po 25. roku życia ilość kwasu hialuronowego zmniejsza się, by już w wieku 40 lat, stanowiła tylko połowę objętości w porównaniu do wieku niemowlęcego. To dlatego skóra staje się słabiej nawilżona i wiotka, pojawiają się na niej również wyraźne zmarszczki. Najnowsze badania dowodzą, że podanie kwasu hialuronowego stymuluje produkcję nowych włókien kolagenowych, dlatego nawet, gdy efekt zabiegu przemija, skóra w miejscu jego podania wygląda lepiej niż przed zabiegiem. Zdarza się także, że w przypadku wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym, nie wrócą one już w tym samym miejscu przez naprawdę długi okres czasu. 

Na czym polega modelowanie ust kwasem hialuronowym?

Zapytaliśmy ekspertów z Alluresthetique clinique na czym jak wygląda zabieg powiększania ust: „Modelowanie i powiększanie ust polega na wstrzyknięciu preparatu kwasu hialuronowego do konturu i czerwieni wargowej ust. Zabieg przeprowadzany jest za pomocą bardzo cienkich igieł, a dodatkowo miejsce iniekcji zostaje znieczulone, by dolegliwości bólowe zostały zminimalizowane. Ponadto w trakcie zabiegu i tuż po nim wykonujemy masaż okolicy poddanej iniekcji, co skutkuje równomiernym rozłożeniem preparatu oraz jeszcze skuteczniejszemu zmniejszeniu dolegliwości bólowych” – podkreślają specjaliści z Konstantynowa Łódzkiego. Dodają również, że po zabiegu możliwy jest obrzęk ust, co może trwać do trzech dni. Ponadto przez około tydzień pacjenci odczuwać mogą lekką bolesność i rozpieranie w okolicach zabiegu, a bardzo sporadycznie może pojawić się siniaczek, który jednak szybko znika. Po zabiegu powiększania ust powinno unikać się ćwiczeń fizycznych, gorących kąpieli i sauny. Ponadto niewskazane są kąpiele słoneczne, a wychodząc na zewnątrz pacjenci powinni stosować krem z filtrem 50+. 

shutterstock_599234264

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Podobnie jak wszystkie zabiegi w gabinetach medycyny estetycznej, także w przypadku modelowania i powiększania ust istnieją wskazania i przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu, z którymi warto się zapoznać przed decyzją o wizycie w gabinecie. Iniekcja preparatu kwasu hialuronowego wskazana jest osobom z:

 • Małymi wąskimi ustami,
 • Niewielką asymetrią ust,
 • Utraconym konturem lub objętością ust,
 • Zmarszczkami na czerwieni wargowej,
 • Opadającymi kącikami ust.

Do przeciwwskazań wykonania zabiegu zalicza się:

 • Choroby autoimmunologiczne,
 • Choroby nowotworowe,
 • Stany zapalne skóry,
 • Infekcje,
 • Okres ciąży i karmienia piersią,
 • Liczne alergie,
 • Skłonność do blizn przerostowych,
 • Stosowanie niektórych leków.

O tym, czy zabieg może zostać przeprowadzony powinien zdecydować specjalista po wstępnej konsultacji. Na wizytę u najlepszych ekspertów w tej dziedzinie można umówić się poprzez stronę internetową www.a-estetyka.pl

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *