Tradycyjne metody depilacji kontra nowoczesne lasery

Tradycyjne metody depilowania skóry przynoszą szybkie efekty i ich cena jest stosunkowo niewielka. Jednak gdy spojrzymy na wszystkie maszynki, kremy do depilowania, plastry z woskiem, jakie w ciągu całego życia kupiliśmy, to pojawi się bardzo duża kwota. A przecież można taniej i lepiej rozprawić się z problemem owłosienia. Doktor Kępa, założyciel kliniki medycyny estetycznej MedBeauty Aesthetic Clinic, pomaga swoim Pacjentom pozbyć się nadmiernego owłosienia, nie tylko przed sezonem letnim, lecz w ciągu całego roku. Nawet jeśli nie zamierzamy pokazywać swojego ciała na plaży czy na basenie, to warto wykonać zabieg trwałej depilacji dla własnego komfortu psychicznego.

Nadmierne owłosienie – problem kobiet i mężczyzn

Nie trzeba mieć nadmiernie owłosionej skóry, aby czuć się niekomfortowo. Widoczne włoski pod pachami, na nogach czy w okolicach bikini potrafi popsuć humor. Szczególnie wtedy, gdy niedawno wykonało się domową depilację. Niestety, u jednych osób włoski odrastają szybciej, a u innych wolniej. Nie zmienia to jednak faktu, że sami nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z ich nadmierną obecnością. Poważny problem pojawia się u osób, które mają bardzo duże owłosienie sporych partii ciała, np. pleców, ramion czy torsu. Spotyka to mężczyzn, jednak kobiety również mogą borykać się z nadmiernym owłosieniem np. ud. Co więcej, takie owłosienie może stanowić duży problem w momencie chorób skórnych. Zarost u mężczyzn z trądzikiem tylko pogarsza chorobę. Dla takich osób medycyna estetyczna stworzyła szereg laserów, które potrafią skutecznie i szybko usunąć wszystkie włoski. Najważniejszą informacją jest jednak to, że robią to trwale!

Co trzeba wiedzieć przed zabiegiem depilacji laserowej?

Przed każdą depilacją laserową należy skonsultować się z lekarzem, który będzie przeprowadzał zabieg. Specjalista poda dokładne zalecenia przedzabiegowe. Dobrze jest wiedzieć wcześniej, co będzie nas czekać. Przed zabiegiem nie należy stosować peelingów oraz kremów, które mogą podrażnić skórę, z której będą usuwane włoski. Ważna jest również długość włosa, nie może on być ogolony, nie może być także za długi. Dokładną długość poda nam lekarz. Po pierwszym zabiegu można liczyć na osłabienie włosków oraz ich mniejszą ilość. Aby całkowicie pozbyć się owłosienia, należy wykonać kilka serii depilacji laserem. Wpływa na to nasza biologia oraz fazy wzrostu włosów. Nie wszystkie włosy są w tej samej fazie, dlatego przeprowadza się kilka sesji zabiegowych. Warto również być świadomym, iż kolor naszego owłosienie również ma wpływ na efekty depilacji. Dużo łatwiej jest usunąć ciemne włosy, niż te blond. Nie oznacza to jednak, że blondynki i blondyni są skazani na życie z nadmiernym owłosieniem. Mogą się go całkowicie pozbyć, lecz przy większej liczbie zabiegów depilacji.

Depilacja laserowa – zbędny wydatek czy konieczność?

Dla osób, które mają jasne owłosienie, i które na dodatek wolno odrasta po depilacji, laserowe jego usuwanie może być niepotrzebnym wydatkiem. Warto jednak zastanowić się, czy nie ułatwi ono nam życia. Często po prostu zapominamy o tym, aby się ogolić, a później wstydzimy się pokazać nogi lub podnieś rękę, aby nie odsłonić nieogolonych części ciała. Depilacja laserowa jest jednorazowym wydatkiem, który sprawi, że w przyszłości będziemy mieli więcej czasu dla siebie. Co więcej, w przeciwieństwie do niektórych metod tradycyjnej depilacji (wosk), jest ona bezbolesna. Nowoczesne lasery są wyposażone we wbudowane urządzenia chłodzące, które zapewniają nam komfort przez cały zabieg. Dla wielu osób depilacja laserowa jest ratunkiem, a dla innych komfortem. Jednak bez względu na motywację, nie można jej nie przyznać tych wszystkich zalet, które czynią ją jednym z popularniejszych zabiegów medycyny estetycznej.

Więcej informacji o depilacji laserowej można znaleźć na stronie: www.drkepa.pl 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *