Rewitalizacja i plastyka pochwy

Kobiety po ciąży często zmagają się z wiotkimi lub wysuszonymi wargami sromowymi, co może przekładać się na odczuwanie dyskomfortu podczas stosunku. Wiele kobiet wraz z wiekiem zaczyna się również skarżyć na pieczenie warg sromowych, mimo że nie występuje infekcja miejsc intymnych. Na tego typu problemu pomóc może – według ekspertów MediArt Clinic w Poznaniu – rewitalizacja warg sromowych z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, która nie tylko je nawilża, lecz także prowadzi do przywrócenia naturalnej objętości warg sromowych, prowadząc do efektu plastyki pochwy. Zabieg niweluje dyskomfort, który może pojawiać się podczas ćwiczeń fizycznych, zwykłych, codziennych czynności a przede wszystkim pożycia intymnego. Ponadto wyeliminowane zostają ból i pieczenie, a wargi sromowe zyskują większą odporność na podrażnienia czy otarcia. Rewitalizacja pochwy to zabieg, który przynosi satysfakcjonujące efekty już po pierwszej aplikacji preparatu na bazie kwasu hialuronowego, jednak może być powtarzany na życzenie pacjentki (po konsultacji z lekarzem prowadzącym).

Jak wygląda zabieg rewitalizacji warg sromowych

W klinice MediArt Clinic zabiegi rewitalizacji pochwy za pomocą kwasu hialuronowego wykonywane są z powodzeniem od kilku lat. Dlatego też postanowiliśmy dowiedzieć się od tamtejszych ekspertów, na czym polega ten zabieg. „Rewitalizacja warg sromowych jest sposobem na odzyskanie komfortu intymnego – odpowiadają specjaliści. Kwas hialuronowy jest organiczną substancją naturalnie występującą w organizmach żywych, a więc i w ludzkim organizmie. Wypełnianie nią okolic intymnych w naturalny sposób zwiększa objętość warg sromowych, przekładając się na zniwelowanie dyskomfortu i bólu w tamtych okolicach”. Przed zabiegiem pacjentki są miejscowo znieczulane, po czym podany zostaje kwas hialuronowy. Substancja ta odpowiada za wiązanie cząsteczek wody, nawilżanie tkanek i dbanie o kondycję wiązań kolagenowych. Aplikacja preparatu na bazie kwasu hialuronowego odmładza wargi sromowe, zwiększa ich jędrność oraz poprawia elastyczność. Eksperci podkreślają, że efekty zabiegu widoczne są niemal od razu.

Kto może skorzystać z zabiegi rewitalizacji warg sromowych?

Rewitalizacja miejsc intymnych wskazana jest kobietom, które skarżą się na:

  • ból lub dyskomfort pojawiający się w trakcie współżycia intymnego,
  • ból i świąd okolic intymnych,
  • suchość warg sromowych, powodującą podrażnienia i otarcia,
  • wiotką, suchą skórę łechtaczki i warg sromowych,
  • utratę objętości tkanki warg sromowych. 

Zabieg rewitalizacji i plastyki pochwy jest całkowicie bezpieczny oraz bezbolesny. Nie wymaga okresu rekonwalescencji, a jedynym zaleceniem, jakie wskazują eksperci, jest powstrzymanie się od współżycia w ciągu 4 godzin od zabiegu. Jednak rewitalizacja nie jest wskazana kobietom w ciąży, w trakcie okresu oraz zmagającym się ze stanami zapalnymi i infekcjami miejsc intymnych. 

Konsultacja lekarska

Przed zabiegiem warto umówić się na konsultację lekarską z lekarzem prowadzącym, który ustali z pacjentką spodziewane efekty zabiegu, opisze krok po kroku przebieg rewitalizacji oraz potwierdzi brak przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu. W celu umówienia się na wizytę w poznańskiej klinice MediArt Clinic, poprzez stronę internetową: www.mediartclinic.pl

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *