Spektakularne efekty – zero cięcia! Wszystko o niciach liftingujących

shutterstock_588508241

Kiedy z czasem kolagenu w skórze zaczyna nam brakować, odbija się to nie tylko na naszych twarzach. Poza kurzymi łapkami, opadającą powieką czy obwisłym podbródkiem, następuje zwiotczenie skóry na całym ciele. Szczególnie dotkliwe dla kobiet są okolice dekoltu, piersi i brzucha. Przestrzeganie diety i regularne ćwiczenia mogą pomóc nam opóźnić proces starzenia skóry, jednak w pewnym wieku nie jesteśmy w stanie wygrać z naturą. W takim przypadku można zwrócić się w stronę medycyny estetycznej, która ma dla nas szeroki wachlarz usług. Niektóre z nich są bardziej, a niektóre – mniej inwazyjne. Są kobiety, które, mimo niezadowolenia ze swojego wyglądu, nie zdecydowałyby się na operację chirurgiczną. Z myślą o takich osobach powstała innowacyjna metoda liftingu, bez zbędnych cięć i długiego okresu rekonwalescencyjnego. Słyszałyście kiedyś o liftingu przeprowadzanym za pomocą nici rozpuszczających się? Brzmi interesująco? W takim razie, czytaj dalej!

Czym są nici liftingujące i na czym polega zabieg?

Nici są niezwykle sterylne. Charakteryzują się powierzchnią pozbawioną niepotrzebnych bruzd czy zagłębień, w których mogłyby osiadać bakterie. Dodatkowo, dzięki takiej konstrukcji niezwykle płynnie przechodzą przez tkanki, przez co nie dochodzi do uszkodzenia ich struktur. Z rzeczy godnych uwagi, warto wspomnieć, że zabiegowi nie towarzyszy ból, a jedynie odczuwalne może być nieznaczne ukłucie. Aby zwiększyć komfort pacjenta, jest on znieczulany na 30 minut przed zabiegiem.

Zabieg nićmi polega na wprowadzeniu pod skórę specjalnych nici PDO, które po czasie rozpuszczają się i jednocześnie stymulują produkcję kolagenu oraz fibroblastów. Na partie ciała wymagające silniejszego działania, jak ramiona, piersi, brzuch czy uda, stosuje się nici Aptos umieszczane nieco głębiej w skórze, dzięki czemu działają one nie tylko na skórę, lecz także tłuszcz, który może przemieszczać się z wiekiem – informuje nas specjalista, doktor Tomasz Pniewski z kliniki Melitus w Warszawie.

Zalety stosowania nici liftingujących

Nici liftingujące PDO i Aptos wykazują wysoką skuteczność w walce z wieloma niedoskonałościami. Potrafią rozprawić się z fałdami na szyi oraz dekolcie czy ujędrnić piersi, pośladki i brzuch.

Głównymi zaletami stosowania nici jest:

  • bezpieczeństwo,
  • niezwykle wysoka skuteczność,
  • rezultaty widoczne natychmiast po zabiegu,
  • całkowita wchłanialność nici,
  • brak niechcianych reakcji organizmu na nici,
  • brak nacięć czy blizn,
  • brak wyczuwalności czy widoczności stosowanych nici.

Efekt takiego zabiegu utrzymuje się nawet dwa lata. Pierwsze rezultaty widoczne są niezwykle szybko, jednak pełna zmiana dokonuje się po 2-3 miesiącach od zabiegu, kiedy skóra zacznie sama produkować kolagen. Skóra przez ten czas wygląda jak po liftingu! Staje się bardziej nawilżona, gładsza i sprężysta. W ten sposób pozbywamy się zmarszczek, bruzd, wiotkiej skóry.

Przeciwwskazania do zabiegu nićmi liftingującymi

Mimo tak małej inwazyjności i braku okresu rekonwalescencji, zabieg ma pewne wskazania, które muszą być spełnione, aby osoba mogła przystąpić do zabiegu. Pacjenci powiadamiani są o nich podczas konsultacji wstępnej, przeprowadzanej ze specjalistą z kliniki. Pacjentka nie może być w okresie karmienia piersią lub w ciąży. Nie może przechodzić przez chorobę nowotworową ani być poddawana terapii przeciwzakrzepowej.Zmiany chorobowe skóry również są powodem do nie wykonania zabiegu. Informacje o przeciwwskazaniach można także znaleźć na stronie internetowej kliniki.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów dotyczących zabiegu nićmi liftingującymi PDO i Aptos, zajrzyj tutaj: http://klinikamelitus.pl/dermatochirurgia/nici-pojedrniajace-i-liftingujace/

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *