Karboksyterapia w służbie gładkiej skórze: skuteczna redukcja cellulitu dzięki terapii dwutlenkiem węgla

Specjaliści z zakresu medycyny estetycznej nieustannie poszukują nowych rozwiązań, które umożliwiłyby wygładzenie i odmłodzenie skóry w jeszcze szybszy i bardziej komfortowy dla pacjenta sposób. Terapia dwutlenkiem węgla, dostępna w najlepszych klinikach medycyny estetycznej, umożliwia osiągnięcie znakomitych efektów w redukcji cellulitu i usuwaniu zmarszczek dzięki minimalnie inwazyjnemu zabiegowi. Karboksyterapia to przyszłość w dziedzinie regeneracji skóry, która odbywa się w całkowicie bezpieczny i komfortowy dla pacjenta sposób.

Wyjątkowe możliwości karboksyterapii

Zmarszczki, zbędna tkanka tłuszczowa i uporczywy cellulit to jedne z najczęstszych problemów, które mogą wystąpić w obrębie naszej skóry. Choć w medycynie estetycznej istnieje wiele sprawdzonych metod, które przynoszą zadowalające efekty leczenia, to właśnie karboksyterapia cieszy się coraz większym zainteresowaniem pacjentów renomowanych klinik medycyny estetycznej.

Karboksyterapia polega na rozbijaniu tkanki tłuszczowej za pomocą dwutlenku węgla, który podawany jest zarówno śródskórnie, jak i podskórnie. Pozwala to poprawić krążenie krwi i limfy w organizmie pacjenta, co przyspiesza metabolizm tkankowy i sprzyja spalaniu naruszonych komórek tkankowych. Dwutlenek węgla wykorzystywany w karboksyterapii działa także dotleniająco i stymuluje włókna elastyczne do namnażania się i wydzielania kolagenu oraz elastyny. W efekcie tego skóra staje się napięta, a jej koloryt zostaje poprawiony. Zainteresowani tematem terapii dwutlenkiem węgla, zapytaliśmy specjalistów z Kliniki Melitus o to, jakie efekty można osiągnąć za pomocą karboksyterapii i na czym polega fenomen tego innowacyjnego zabiegu z zakresu medycyny estetycznej.

Leczenie dwutlenkiem węgla w warszawskiej Klinice Melitus

Terapia dwutlenkiem węgla polecana jest wszystkim tym, którzy pragną rozpocząć walkę z nadmierną tkanką tłuszczową. Redukcją cellulitu karboksyterapią w Klinice Melitus w Warszawie zajmują się doświadczeni specjaliści, którzy dbają o to, aby leczenie przebiegało w całkowicie profesjonalny i  bezpieczny dla pacjentów sposób. Z racji tego, że zabieg jest małoinwazyjny, nie wymaga hospitalizacji i trwa zaledwie kilka do kilkunastu minut. Już jedna karboksyterapia stymuluje regenerację komórek, co znacznie poprawia jakość i wygląd skóry pacjenta.

Szerokie zastosowanie

Terapia dwutlenkiem węgla ma szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej i pozwala osiągnąć spektakularne efekty w rewitalizacji i odmładzaniu skóry. Karboksyterapia umożliwia uzyskanie satysfakcjonujących rezultatów w leczeniu cellulitu – badania kliniczne wykazały skuteczność jego redukcji nawet w 89%. Specjaliści z Kliniki Melitus podkreślają jednak, że to nie jedyne zastosowanie karboksyterapii w medycynie estetycznej. Metoda ta znakomicie sprawdzi się także w przypadku:

  • cieni i worków pod oczami;
  • kurzych łapek i zmarszczek;
  • zwiotczałych policzków i szyi;
  • pomarszczonych płatków uszu.

Skuteczność leczenia i pewne efekty

Wśród efektów karboksyterapii specjaliści wymieniają:

  •  redukcję cellulitu oraz tkanki tłuszczowej na brzuchu, pośladkach, udach, kolanach i łydkach;
  • redukcję blizn i rozstępów: widoczne defekty zostają zredukowane, a tkanki skóry zregenerowane;
  • redukcję zmarszczek na twarzy, szyi i dekolcie;
  • redukcję tkanki tłuszczowej na podbródku oraz dodatkowe pobudzenie procesu syntezy kolagenu, który poprawi wygląd skóry;
  • redukcję cieni pod oczami, zmarszczek, kurzych łapek oraz przepukliny tłuszczowej pod dolną powieką.

Pierwsze efekty widoczne są już po 7 dniach od wykonania zabiegu. W tym czasie zostaje zwiększona dystrybucja tlenu, poprawione mikrokrążenie skóry i tworzą się nowe naczynia krwionośne, które przyczyniają się do odmładzania skóry i redukcji cellulitu.

Szczegółowe informacje na temat redukcji cellulitu zabiegiem karboksyterapii w Klinice Melitus w Warszawie dostępne są na stronie internetowej kliniki.   

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *