Jak dbać o cerę jesienią?

Piękna, kolorowa jesień z reguły nastraja nas nie tylko optymistycznie, ale również nieco refleksyjnie. Początek tej pory roku jest zarówno okresem intensywnej pracy, jak i obowiązków. To także chwila, by zadbać o skórę. Pielęgnacja twarzy jest szczególnie istotna, ponieważ w chłodniejsze dni pozostaje ona bezpośrednio wystawiona na zimno. Warto pamiętać, że uroda wymaga poświęceń. A jakich? Przeczytaj kilka wskazówek jak dbać o cerę jesienią, a dowiesz się więcej na ten temat!

Złuszczaj skórę

Po okresie letnim, skóra potrzebuje intensywnej regeneracji. Warto więc jesienią pomyśleć o jej złuszczaniu. Doskonałym sposobem jest stosowanie peelingów. Na rynku jest obecnie mnóstwo produktów przeznaczonych do złuszczania naskórka. Wystarczy wybrać odpowiedni dla siebie kosmetyk i stosować go w domu co drugi dzień. Jeśli masz cerę skłonną do podrażnień peeling używaj raz w tygodniu.

Pielęgnacja twarzy w przypadku złuszczania polega na poprawieniu jej kolorytu oraz wyrównaniu niedoskonałości. Stanowi też niezbędną bazę do dalszych zabiegów upiększających oraz nawilżenia. Jeśli natomiast chcesz wykonać peeling kwasami, który złuszczy skórę w sposób zaawansowany, warto odwiedzić w tym celu salon kosmetyczny. Specjaliści z dziedziny urody i zdrowia, z pewnością zaproponują Ci satysfakcjonujący rodzaj zabiegu.

Odżywiaj cerę

Szalenie istotne jest stosowanie maseczek odżywiających, a także kremów z witaminami A, C, D, E, jak też mikroelementami. To właśnie dzięki nim odzyskasz doskonały stan zdrowej, nawilżonej i natłuszczonej cery. Pielęgnacja twarzy jesienią powinna obejmować też stosowanie kosmetyków zawierających kwas hialuronowy. Dzięki niemu zadbasz o korekcję pierwszych zmarszczek.

Ponadto stosuj kremy zarówno na noc, jak i na dzień. W czasie snu będą działały składniki odżywcze, a podczas dnia ochronisz skórę przed wiatrem, deszczem, a także zimnem. Stosowanie wysokiej jakości kosmetyków nawilżająco-odżywiających zapobiega wysuszeniu, niszczeniu oraz przedwczesnemu starzeniu się skóry twarzy.

Dobieraj kosmetyki do rodzaju skóry

Prosta zasada, która pomoże Ci uniknąć przykrych niespodzianek w postaci na przykład świecącej cery, to między innymi dobór odpowiednich do rodzaju skóry kosmetyków. Jeśli masz problemy z rozpoznaniem swojej cery, zgłoś się do salonu urody, tam z pewnością uzyskasz odpowiednie informacje. Przy okazji, możesz skorzystać tam z palety pożytecznych zabiegów, takich jak chociażby karboksyterapia, polegająca na iniekcji dwutlenku węgla wewnątrz skóry. To wspaniały sposób nie tylko na pielęgnację twarzy, ale także całego ciała.

Korzystaj z zabiegów upiększających

Dobrze jest korzystać z profesjonalnie wykonanych zabiegów upiększających. Po pierwsze dlatego, że w domu nie posiadamy specjalistycznego sprzętu, bez którego nie możemy wykonać odnowy naszej urody. Po drugie, salon posiada wykwalifikowany personel, który ma fachową wiedzę w kwestiach zdrowia i urody. Ponadto pielęgnacja twarzy w warunkach domowych, może nas po prostu nie satysfakcjonować. W kwestiach takich jak na przykład usuwanie przebarwień czy plam po słonecznym urlopie, wizyta w salonie urody może się okazać koniecznością.

Jak chronić skórę przed zimnem?

Jesień to czas pogorszenia się pogody oraz niższych temperatur. Jeśli więc interesuje Cię kompleksowa pielęgnacja twarzy, postaraj się stosować kilka rodzajów metod nawilżania, a także odżywiania skóry. I tak, oprócz stosowania maseczek, kremów oraz specjalistycznych zabiegów kosmetycznych, szczególnie polecane jest używanie olejków pielęgnacyjnych. Są one doskonałą alternatywą jesiennego uzupełnienia, które dogłębnie odnowią, a także wzmocnią kondycję skóry Twojej twarzy.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *