Na czym polega liposukcja, czy jest bezpieczna i jak się przygotować?

Nadmiar tkanki tłuszczowej to zazwyczaj efekt nieprawidłowej diety, chociaż również problemów zdrowotnych, w szczególności hormonalnych. W pewnym wieku pozbycie się niepożądanych kilogramów stanowi nie lada problem. Diety odchudzające, ćwiczenia fizyczne, suplementy diety, nie zawsze dają satysfakcjonujące efekty, a nawet jeśli, to trzeba poczekać na nie czasami dosyć długo. Dla osób z problemem nadmiernej tkanki tłuszczowej, które pragną szybszych efektów, gabinety medycyny estetycznej oferują zabieg liposukcji, czyli odsysania tłuszczu. Dowiedz się, jak wygląda zabieg, jak się do niego przygotować i poznaj różne typy liposukcji!

Nowoczesna i bezpieczniejsza metoda odsysania tłuszczu

Liposukcja to zabieg polegający na odessaniu złogów tkanki tłuszczowej z ciała, najczęściej z problematycznych partii ciała, takich jak: brzuch, uda i pośladki. Daje natychmiastowe efekty widocznego wyszczuplenia, wymodelowania sylwetki i zniwelowania dysproporcji sylwetki. Nowością na rynku medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej jest liposukcja LipoLife, ograniczająca do minimum ryzyko zabiegu, szybsza, bezpieczniejsza i bardziej precyzyjna. W zależności od problemów sylwetki, ilości tkanki tłuszczowej i dodatkowych potrzeb pacjenta, lekarz dobiera metodę liposukcji, która będzie najbardziej odpowiednia i da najlepsze efekty.

Liposukcja LipoLife

  • Liposukcja laserowa – znana jako najbezpieczniejszy zabieg tego typu. Pozwala na szybszy proces odsysania tłuszczu charakteryzujący się większą precyzją i, co najważniejsze, z wyraźnie mniejszą inwazyjnością i minimalnym ryzykiem wystąpienia powikłań. Po znieczuleniu miejscowym lekarz wprowadza w miejsce zabiegowe kaniulę, czyli sztywną sondę, przez którą dzięki emisji promieni lasera uwalniane są komórki tłuszczowe. Zabieg trwa około 1 godziny, a pierwsze efekty widoczne są natychmiast, a po 2 tygodniach pojawia się finalny rezultat.
  • Liposukcja wodna – wykonywana za pomocą urządzenia BodyJet Evo, który za pomocą wprowadzonej w tkankę tłuszczową kaniuli z płynem delikatnie wypłukuje nadmiar komórek tłuszczowych z wybranej partii ciała, co decyduje o bardzo niewielkiej inwazyjności zabiegu oraz redukuje ryzyko uszkodzenia nerwów i naczyń krwionośnych. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa ok. 2-4 godzin.
  • Liposukcja strzykawkowa – idealnie nadaje się do odtłuszczania niewielkich obszarów ciała, działa bardzo precyzyjnie, szybki i nieskomplikowany zabieg. Świetnie nadaje się do np. redukcji drugiego podbródka.

Lipofilling – odmładzanie twarzy, modelowanie sylwetki

Co równie ważne, jak podkreślają lekarze z MediArt Instytut w Poznaniu, każda z tych metod pozwala na wydobycie nieuszkodzonych komórek tłuszczowych, które mogą zostać przeszczepione w inne miejsca i służyć do modelowania sylwetki, powiększania piersi, pośladków, ust, wypełniania zmarszczek. Jest to bezpieczniejsza technika poprawiania sylwetki, ponieważ bazuje na własnym materiale, nie wymaga sztucznych substancji czy implantów, więc w tym przypadku ryzyko alergiczne nie występuje.

Liposukcja – przed zabiegiem

Przygotowania do liposukcji obejmują przede wszystkim zrobienie kompletu badań kontrolnych. Jak przestrzegają lekarze z MediArt Instytutu, dwa tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać palenia tytoniu, a dwa dni przed, picia alkoholu.

Liposukcja – po zabiegu

Po procesie odsysania tłuszczu pacjent może czuć odrętwienie miejsc poddanych zabiegowi, może pojawić się niewielki obrzęk i zasinienie, które ustępują w ciągu kilku dni. Według zaleceń lekarza przez okres 2 tygodni należy nosić specjalną bieliznę uciskową. Zalecane są również masaże.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *