Zamykanie naczynek u specjalisty

Skóra z pękającymi naczynkami jest problemem natury estetycznej, ale też może świadczyć o niepokojących zmianach zachodzących w organizmie. Stosowanie kosmetyków dedykowanych skórze ze skłonnością do pajączków wzmacnia ją, ale nie likwiduje widocznych już naczynek. To zadanie dla specjalisty.

Likwidacja pękających naczynek

Sięgając po preparaty zawierające witaminę C czy bogatych w ekstrakty z miłorzębu rzeczywiście działają zbawiennie. Stosowane regularnie zapobiegają pojawianiu się kolejnych pajączków, te, które są już na skórze, wymagają o wiele bardziej zdecydowanych działań specjalisty.

Odpowiednio dobrane zabiegi stosowane we współczesnej kosmetologii i medycynie estetycznej pozwalają na efektywne zamknięcie niepożądanych naczyń krwionośnych i ich wyeliminowanie. Właściwe postępowanie około zabiegowe pozwala na wzmocnienie zdolności obronnych skóry i zdecydowaną poprawę jej wyglądu.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Specjaliści zamykają naczynka, wybierając laseroterapię, elektrokoagulację lub skleroterapię. Wszystkie zabiegi są bezpiecznymi, nie mniej należy pamiętać, że są one ingerencją w naczynia krwionośne. Nie każdy może poddać się terapii.

Głównymi przeciwskazaniami są:
– ciąża;
– karmienie piersią;
– cukrzyca;
– mocna opalenizna (należy zrezygnować z opalania na kilka tygodni przed planowanym zabiegiem);
– przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych;
– przyjmowanie leków światłouczulających.

Postępowanie około zabiegowe

Zamykanie naczynek korzystnie jest zaplanować na czas jesieni, łagodnej zimy i wczesnej wiosny. W pozostałych porach roku lepiej powstrzymać się od ich wykonania. Gwałtowne skoki temperatury — która przecież nie jest obojętna dla naszej skóry i całego organizmu — mogą działać destrukcyjnie i stać się czynnikiem niweczącym powzięte działania.

Po zabiegu zamykania naczynek należy ściśle zastosować się do wskazań. W bezpieczny sposób zamykanie naczynek przeprowadzimy w gabinecie w Warszawie oraz w wielu innych miastach. Postępowanie po terapii ma kluczowy wpływ na powodzenie. Bezspornie przez okres około 2 tygodni nie można zażywać gorących kąpieli. Trzeba zrezygnować z masaży, solarium i sauny, a przez okres miesiąca po zabiegu trzeba chronić skórę kremami z wysokimi filtrami — minimum 50 SPF.

Specjalistyczne metody zamykania naczynek

Wśród zabiegów zamykania naczynek proponowanych przez uznany gabinet w Warszawie znajdziemy laseroterapię, elektrokoagulację oraz terapię intensywną wiązką światła IPL*.

Barwnikowy laser pulsujący to rozwiązanie najnowszej generacji, które wykazuje się praktycznie 100 proc. skutecznością. Dzięki niemu możliwe jest bezbolesne i szybkie zamykanie naczynek o różnych rozmiarach. W zależności od wielkości zmian efekty osiąga się po jednym do kilku zabiegów. Wiązka lasera uszkadza nieprawidłowe naczynia, które następnie się osuszają i zostają wchłonięte przez organizm. Zabieg nie jest opatrzony ryzykiem powikłań, a powstałe po nim zasinienia znikają po kilku dniach.

Eketrokoagulacja wykorzystuje prąd o wysokim, ale w pełni bezpiecznym dla skóry natężeniu. Metoda znana jest od dziesiątek lat i cieszy się wysoką skutecznością (około 85-90%). Stosowana rzadziej w nowoczesnych gabinetach kosmetycznych, głównie dlatego, że nie jest aż tak skuteczna i precyzyjna jak laseroterapia.

*IPL — intensywna wiązka światła to zabieg stosowany głównie u osób o bardzo jasnej karnacji. Metoda skuteczna, ale mniej precyzyjna niż laser.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z gabinetu Kosmetologia Esteti-Med.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *