Obuwie damskie do pracy

Niezależnie od charakteru pracy zazwyczaj spędzamy tam co najmniej 8 godzin, a czasem nawet więcej. Z tego względu każda pani potrzebuje wygodnego obuwia, dostosowanego do rodzaju wykonywanych obowiązków, stanowiska oraz obowiązującego w pracy dress codu. Jakie typy butów można nosić do pracy, by czuć się komfortowo i by po całym dniu obowiązków nasze stopy nie były przemęczone?

Trampki na luzie

Panie, które przez cały dzień pracują na nogach oraz wykonują pracę która nie wymaga eleganckiego obuwia, ale raczej maksymalnie komfortowego, na przykład pracują w sklepie spożywczym, jako fryzjerki i przedszkolanki, powinny wybrać obuwie damskie takie jak trampki na podwyższonej podeszwie. Dzięki temu można je nosić nawet w jesieni, ponieważ doskonale izolują od podłoża.

Dodatkowo ten typ obuwia zapewnia całodniowa wygodę i sprzyja bieganiu, przemieszczaniu się i zmianom pozycji oraz długiemu staniu, czyli wszystkiemu temu, co towarzyszy wymienionym zawodom.

Szpilki do biura

Z koeli panie pracujące w biurze wybiorą obuwie damskie w postaci szpilek lub pantofli. Szpilki doskonale wysmuklają sylwetkę, sprawiają, że przybieramy wyprostowaną postawę i wciągamy brzuch. Dodatkowo wyglądają elegancko i pasują zarówno do spódnic, jak i eleganckich biurowych kostiumów.

Najbardziej sprawdzają się, kiedy pani siedzi prawie przez cały dzień za biurkiem, ponieważ wtedy można je dyskretnie zdjąć. W biurze można dodatkowo trzymać czółenka na niższym obcasie, by odciążyć nogi w czasie spotkań z klientem, czy długich prezentacji.

Jak dbać o buty do pracy?

Obuwie damskie noszone do pracy powinno być zadbane. Jeżeli dojdzie do jego zabrudzenia lub przemoczenia należy niezwłocznie zająć się tym, by usunąć błoto czy też kurz z zewnętrznej części oraz wysuszyć wnętrze. Buty z tkanin najlepiej czyści się w pralce, szczególnie jeżeli są dobrej jakości. Jeżeli mamy wątpliwości co do tego, czy podczas takiego prania naszemu obuwiu nic się nie stanie, lepiej czyścić je gąbką na przykład pianą z płatków mydlanych.

Skórzane czy lakierowane szpilki przecieramy lekko wilgotną szmatką i jeżeli wymaga tego rodzaj materiału, na przykład skóra, należy je również pastować i polerować. Mokrych butów nigdy nie stawiamy na kaloryferze, zaś wypełniamy pogniecioną gazeta i wymieniamy kartki kiedy stają się całkiem mokre, aż do momentu wysuszenia butów. Wtedy możemy mieć pewność, że nie stracą one swej pierwotnej formy i będą nam długo służyć.

Artykuł powstał we współpracy ze Noevision

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *