Zabieg frezowania stóp

Ostatnio wiele się mówi na temat zabiegu frezowania stóp. Reklamuje go wiele kosmetyczek, ma ponoć mieć rewelacyjne efekty. Jak jednak wygląda prawda? Czy frezowanie stóp rzeczywiście jest zabiegiem łatwym, przyjemnym i efektownym? Czy możemy wykonać taki zabieg sami u siebie w domu? Te i wiele innych wątpliwości rozwieje na pewno poniższy artykuł.

Zabieg frezowania stóp – co to jest?

Zacznijmy zdefiniowania tego, czym jest w ogóle ten zabieg? Otóż polega on na użyciu specjalnej frezarki podologicznej, czyli urządzenia, które usuwa szybko i sprawnie nadmiar zrogowaciałego naskórka. Jak to robi? Otóż źródło zasilania jest różne, niemniej jednak generalnie służy ono do wprowadzenia w ruch obrotowy specjalnej końcówki zwaną frezą. Ona posiada pewną chropowatość, kształt i twardość, które z kolei odpowiadają za złuszczenie naskórka.

Czy taki zabieg jest bezpieczny? Oczywiście musimy kierować się standardowymi zasadami bezpieczeństwa, niemniej jednak frezarka podologiczna jest bardzo bezpieczna w użyciu. A czy jest on przyjemny? To już zależy. Często nie do końca, ponieważ wiele kobiet nie lubi zbyt sytuacji, gdy to ktoś inny dotyka ich stóp. Co więcej – generalnie takie zabiegi oczyszczania stóp do najtańszych na pewno nie należą.

Alternatywne pomysły

Jakie zaś mamy inne możliwości pozbycia się nadmiaru zrogowaciałego naskórka z pięt? Przede wszystkim z pomocą przychodzą nam klasyczne sposoby znane już od wielu lat. Zaliczyć można do nich na pewno tradycyjny pumeks, peelingi, a teraz także maseczki, specjalne kremy itp. Jednakże najczęściej nie są one zbyt skuteczne.

Dlatego świetnym pomysłem wydaje się być zakup frezarki podologicznej. Jaki jest koszt? Standardowa frezarka podologiczna wyposażona jedynie w podstawowe funkcje będzie kosztowała kilkadziesiąt złotych, bardziej zaawansowana – około dwustu. Choć cena może nie jest bardzo niska, to jednak warto zauważyć, że już kilka wizyt w salonie jest droższych niż cena frezarki, którą kupujemy przecież na dłuższy okres czasu.

Frezarka – jak z niej korzystać?

Nasuwa się w tym momencie jedno bardzo podstawowe pytanie – czy na pewno frezarki podologiczne są bezpieczne dla naszego zdrowia? Tu odpowiedź jest bez wątpienia twierdząca. Niemniej jednak, jak każde urządzenie, źle wykorzystywana może przynieść szkody w postaci poparzeń czy podrażnień, dlatego należy wcześniej zapoznać się z jej działaniem.

Taka wcześniejsza lektura pomoże nam także podczas zakupu. Frezarka podologiczna jest bowiem nieco bardziej skomplikowanym urządzeniem niż podstawowe nasze sprzęty typu suszarka czy lokówka. Tu musimy wiedzieć dokładnie, jakie funkcje są nam potrzebne!

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez Beauty System

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *