Makijaż permanentny oczu, ust czy brwi – na czym polega?

 

Codzienne malowanie się spędza Ci sen z powiek? Zawsze jesteś spóźniona do pracy, malujesz się w autobusie lub samochodzie na czerwonym świetle, a efekt przypomina raczej clowna z cyrku niż hollywoodzką gwiazdę z ekranu kina? Jeśli tak, to makijaż permanentny będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Ten trwały makijaż pozwala nam zaoszczędzić czas, a przy tym zawsze wyglądamy dobrze i co najważniejsze… nie musimy się malować. Brzmi jak bajka? A jednak to prawda! Dowiedz się więcej na temat makijażu permanentnego i jego korzyści.

Co to jest makijaż permanentny?

Makijaż ten przypomina tatuaż, ponieważ barwnik jest wprowadzany pod skórę. Różnica polega na tym, że nie jest to tatuaż, który zostanie nam do końca życia. Po jakimś czasie, zwykle jest to ok. 3-5 lat pigment po prostu znika. Nie należy się obawiać, ponieważ igły są jednorazowe, pigmenty nie uczulają, gdyż pochodzą z natury, a cała procedura odbywa się w sterylnych warunkach. Warto jednak wybierać sprawdzone i polecane miejsca na makijaż permanentny, aby uniknąć późniejszego rozczarowania – pamiętajmy, że zostaniemy z takim makijażem nawet ok. 5 lat. Korektę możemy robić ok. raz w roku – na takiej wizycie specjalista po prostu “dokłada” nam barwnika.

Makijaż permanentny ust

To jeden z najczęściej wybieranych makijaży. Nic w tym jednak dziwnego, ponieważ oprócz koloru, możemy w ten sposób skorygować usta – nadać im odpowiedni kształt, wyrównać niedoskonałości, sprawić, aby były pełniejsze. Można także dodać intensywności czerwieni wargowej, kolorem zbliżonym do naturalnego. Możliwości jest zawsze wiele, a makijaż permanentny ust to wygoda, zwłaszcza, że usta zwykle na co dzień traktowane są po macoszemu – najczęściej nie malujemy ich wcale lub wybieramy bezbarwną pomadkę.

Makijaż permanentny oczu

To również bardzo popularny rodzaj makijażu. Panie zwykle decydują się na ulubioną kreskę. Jej kształt, grubość czy długość zależy tylko on naszych upodobań. Możemy stworzyć cieniutką kreskę, która będzie bazą do delikatnego makijażu lub, jeśli jesteśmy fankami mocniejszego make upu, grubszą i bardziej wyrazistą. Każda kobieta wie, jak trudno narysować dwie równe i identyczne kreski – zwłaszcza, kiedy rano spieszymy się do pracy. Makijaż permanentny oczu to duże ułatwienie.

Makijaż permanentny brwi

To propozycja dla pań, które mają kłopot ze swoimi naturalnymi brwiami, ale nie tylko. Skupmy się jednak na tej pierwszej grupie. Niektórym z nas natura poskąpiła i nasze brwi wyglądają dość marnie – są cienkie, rzadkie i nie da się ich tak skorygować makijażem, abyśmy były zadowolone z efektów. Warto nadmienić, że kształt brwi znacznie wpływa na ogólny wygląd twarzy. Zaniedbane lub cienkie, przerzedzone brwi mają negatywny wpływ na nasz wizerunek. Popularna teraz metoda microblading polega na dorysowaniu włosków na skórze w najbardziej naturalny sposób. Efekty są piorunujące, warto więc przemyśleć takie rozwiązanie, kiedy nasze brwi nas zwyczajnie nie cieszą. Dzięki tej metodzie nabiorą kształtu, objętości, staną się symetryczne, a cała twarz młoda i świeża. Zanim kosmetyczna przystąpi do działania, rysuje nasze nowe brwi, a my musimy je zaakceptować – nie ma więc obawy, że coś się nam nie spodoba.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *