Cellulit – problem estetyczny, z którym można walczyć

Cellulit jest częstym defektem skóry, jaki pojawia się u kobiet w różnym wieku. Charakterystyczne zagłębienia, przypominające skórkę pomarańczy to przede wszystkim problem natury estetycznej. Występuje głównie na udach, pośladkach i brzuchu. Drogie panie można jednak z nim skutecznie walczyć – sprawdźmy, jakie sposoby dadzą najlepszy efekt.

Cellulit – skąd bierze się problem?

To, czy będziemy miały cellulit w dużej mierze zależy od uwarunkowań genetycznych. Ponadto duży wpływ ma również prowadzony przez nas styl życia. Zła dieta, brak ruchu, wahania masy ciała – to wszystko może tylko nasilić problem pojawiającej się “skórki pomarańczy”. Okres ciąży i menopauzy także sprzyjają pojawieniu się tego defektu.

Cellulit – jak skutecznie z nim walczyć?

Jeśli na naszym ciele pojawią się pierwsze zmiany, świadczące o cellulicie, to powinnyśmy zacząć działać natychmiast. Cellulit w pierwszej fazie jest jeszcze możliwy do zlikwidowania. W walce z cellulitem liczy się wytrwałość w pielęgnacji naszego ciała, a także zmiana trybu życia. Ważne, aby połączyć kilka aspektów, a wówczas rezultat będzie najlepszy.

  • Bądź aktywna!

Pomocne w walce z cellulitem i zapobiegające jego rozwojowi będzie regularne uprawianie ćwiczeń. Wybierz najlepszą dla siebie aktywność fizyczną i ćwicz regularnie (świetne będzie bieganie lub pilates). Siedzący tryb życia fatalnie działa na kondycję naszego ciała.

  • Pielęgnuj swoją skórę przy wsparciu odpowiednich kosmetyków

Pielęgnacja skóry jest bardzo ważna. Działanie odpowiednich kosmetyków pozwoli Ci zniwelować problem. Pamiętaj jednak, aby zacząć regularnie stosować je już od pojawienia się pierwszych symptomów cellulitu. Warto zaopatrzyć się w dobry peeling (świetny będzie kawowy), który pobudzi mikrokrążenie i pozwoli ujędrnić skórę.

W pielęgnacji naszej skóry ważne miejsce zajmuje także stosowanie kremu antycellulitowego. Takie produkty niestety nie należą do najtańszych, ale przy regularnym wcieraniu pozwolą zachować odpowiedni poziom nawilżenia skóry, a także zapewnią jej widoczne wygładzenie. Po każdej kąpieli warto także aplikować na nasze ciało balsamy, a przy okazji wykonać 2-3 minutowy masaż. Takie działania pozwolą skutecznie wzmocnić skórę.

  • Odżywiaj się zdrowo – dieta też ma znaczenie

W diecie antycellulitowej bardzo istotne jest nawadnianie organizmu. Poza tym w naszym menu powinniśmy uwzględnić produkty bogate w witaminę C oraz błonnik. Wskazane będą produkty pełnoziarniste, owoce i warzywa. Kawę i czarną herbatę warto zamienić na zieloną herbatę. Ważne, aby ograniczyć spożywanie słodyczy, smażonego jedzenia i fast foodów.

  • Medycyna estetyczna idzie nam z pomocą

W gabinetach medycyny estetycznej możemy znaleźć coraz więcej zabiegów, które poprzez działanie na tkanki poprawiają elastyczność i wygląd skóry. Wśród najpopularniejszych zabiegów znajdują się: mezoterapia, specjalne masaże, ultradźwięki i lasery.
Cellulit to częsty problem, jaki pojawia się na naszej skórze, ale warto wiedzieć, że istnieje wiele możliwości skutecznego radzenia sobie z nim. Bardzo ważne jest prowadzenie zdrowego i aktywnego trybu życia oraz łączenie różnych aspektów pielęgnacji kosmetykami, a także korzystanie ze specjalistycznych zabiegów.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *